Extra Jel

Sipariş ve Destek
Sizi Arayalım
x tra jel banner
goji fit fiyatları biodermine fiyatları
X-Tra Gel - Zayıflama - Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama
Kadınlar ve erkekler, zayıflama ve kilo alma konusunda farklı zaaflara sahip olan iki ayrı cinsiyettir. Bu iki ayrı cinsin metabolizmaları gereği kilo alım şekilleri de farklılık gösterir. Kadınlar daha çok kalça ve basen bölgesinden kilo alırken, erkekler göbek ve bel bölgelerinden daha çok kilo alırlar. Buda bu insanlar için hiç kimsenin hoşlanmadığı yağ birikimi olan bölgesel yağlanmanın oluşmasına neden olur. Bu kısımlarda oluşan yağların erimesi yani bölgesel zayıflama denilen olayda hiçte kolay değildir. Kişinin normalinden biraz daha fazla efor harcamasını ve bazen de kendi yormasını gerektirecek bir çalışmayı gerektirir.

Bölgesel zayıflama egzersizleri ile bu fazlalık yağlardan çok daha kolay şekilde kurtulabilirsiniz. Fakat bizim size tavsiyemiz bu egzersiz hareketlerine geçmeden önce tempolu bir yürüyüş planı yapın kendinize. Mesela günde yarım saat tempolu yürüyüş, yarım saat de egzersiz hareketleri olarak kendinizi programlaya bilirsiniz. Burada hedef belli bir bölgenin yağlarını eritmek olsa da sadece o bölgeyi hareketlerle ısıtmanız ve yağ yakmaya hazırlamanız mümkün değildir. Onun içinde yürüyüş yaparak bütün bedeninizi ısıtmalısınız. Isınan vücudunuzda sonra yapacağınız egzersiz hareketleri ile hangi bölgenin yağını yakmak istiyorsanız o bölgenin çalışmasını sağlayabilirsiniz. Böylece o bölgede ki yağların erimesine imkan sağlamış olacaksınız.
Bayanların genç kızlık dönemi ile başlayan ayva göbek olarak nitelendirilen hafif bir göbek ve yuvarlak kalça, basen yapısı aslında Türk toplumunun genetik yapısıdır. Son yıllarda moda olan sıfır beden olabilme çabaları kesinlikle Türk genetik yapısına uygun değildir. Bu şekilde bir bedene sahip olmaya çalışan genç kızlarımızda bedenlerini oldukça fazla yormaktadırlar. Gerek aç kalarak gerekse egzersiz hareketleri ile harcanan enerjiyle. Sıfır beden olmayı arzulayan insanları en çok bedenlerinin belli bölgelerinde kalan yağlar rahatsız eder. Çünkü o kadar çok zayıflamışlardır ki sadece belli bölgelerden geçmişten kalma birikimler kalmıştır. Bu tarz bir zayıflamayı hedefleyen arkadaşlarımıza tavsiyemiz çok fazla bedenlerini hırpalamadan sadece o bölgelerini çalıştıracak hafif egzersiz hareketleri ile o bölgeler de bulunan yağları yakmalarıdır.

Yine Ender Saraç hocanın da bu konuda size tavsiye etmiş olduğu yöntemleri ihmal etmemenizi de tavsiye ederiz. Mesela sabahları aç karnına içilen ballı, limonlu, ılık su kesinlikle bölgesel yağların yakılmasında çok etkili olan bir yöntemdir ve kullanılmasını da tavsiye ederiz. Gün içerisinde tüketilen sıvı da yağların yakılması için önemli bir faktördür. Günde 2.5 – 3 litre su içmeyi başarabilen bir insan vücudunun belli yerlerinde birikmiş olan yağların yakılması, parçalanması için önemli bir adımı atmış olacaktır.
Uzun lafın kısası Bölgesel zayıflamayı gerçekleştirmek için önce yemenize, içmenize dikkat edeceksiniz, sonra bol bol yürüyüş ve egzersiz hareketleri yaparak zayıflama programınızı tamamlayacaksınız.


Sen de Yorumla!

Kategoriler

Son Yorumlar

biz arayalim iletisim teslimat